הרפורמה בביטוח הבריאות יצאה לדרך ואנחנו מרוויחים

הידעת, כי יותר לא ניתן לתלות כיסוי אחד במשנהו ?

הפוליסה תחולק לשלושה חלקים נפרדים ובלתי תלויים, כיסוי לתרופות, השתלות, וניתוחים. ומדד השרות והמחיר יפורסם במחשבון של משרד האוצר.

היום יותר קל מתמיד לעבוד עבורכם לקוחותינו. בפוליסה אחידה מושלמת, ובמענה מושלם לכול מה שאנחנו באמת צריכים.

אז אם בא לכם לדעת יותר על ביטוח הבריאות אתם כמובן מוזמנים להמשיך לקרוא

אבל אם בא לכם לקבל את ביטוח הבריאות הטוב ביותר במחיר ובמדד השרות המוצלח ביותר אתם מוזמנים לפנות לאחד מנציגינו ולקבל מידע מושלם שיעניק לכם הגנה מקסימאלית במחיר מינימלי.

למה זה חשוב?

מערכת הרפואה הציבורית אינה מצליחה לספק את כל צרכיהם של החולים במיוחד כאשר מדובר במקרים קשים כגון מחלות קשות, השתלות או טיפולים מצילי חיים שלא ניתן מסיבות שונות לבצע בארץ. ביטוח בריאות מעניק בהשקעה חודשית סבירה מענה הולם לכך.

לא סתם אומרים העיקר הבריאות… ביטוח בריאות פרטי מעמיד לרשותך את האמצעים לקבלת הטיפול הנחוץ לך במהירות ומבכירי הרופאים בארץ ובעולם.

ביטוח בריאות בישראל נשען על שלושה מרכיבים:

על פי חוק הבריאות הממלכתי, אנחנו זכאים ללא מעט שירותים וטיפולים, אולם ישנם מיני טיפולים, תרופות ושירותים שאינם נכנסים לסל הבריאות הקונבנציונלי ואף אינם כלולים במסגרת הביטוחים המשלימים שמציעים קופות החולים.

כיום, ניתן לעשות ביטוח בריאות בחברות ביטוח, שתכליתו היא למעשה הרחבת השירותים המוענקים לנו מתוקף חוק הבריאות הממלכתי.

לדוגמא: חלק מהתרופות הנדרשות להתמודדות עם מחלות קשות אינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי כך שבמידה וחס וחלילה תזדקקו להן, תדרשו לשלם סכומי עתק על מנת לממן אותן. במקרים אחרים התרופות כלולות אך להתוויה אחרת (טיפול במחלה אחרת) ובמקרים כאלה קופת החולים עשויה שלא לאשר הספקתה לחולה במחלה אחרת גם אם קיים סיכוי שהתרופה תסייע לו. ביטוח תרופות נותן מענה למקרים אלה.

אז מה בעצם אנחנו מקבלים במסגרת חוק בריאות ממלכתי ומה מציעות לנו חברות הביטוח כהשלמה באמצעות ביטוח בריאות פרטי?

חברות הביטוח מציעות את הכיסויים הבאים במסלולים שונים ומגוונים:

סייגים הקיימים בחוזה סטנדרטי של ביטוח בריאות

במקרים הבאים החוזה הביטוחי לא יהיה תקף ולא ישולמו התגמולים למבוטח

טיפים עבור רוכשי ביטוח בריאות

 

ביטוח מחלות קשות

למה זה חשוב?

לצד ההתמודדות הנפשית הקשה של המבוטח שחלה ומשפחתו עם המחלה הקשה יש גם התמודדות כלכלית לא פשוטה עקב: פגיעה בהכנסה של החולה ולעיתים של בן הזוג שסועד אותו, טיפולים יקרים ועוד.
ביטוח מחלות קשות מעמיד לרשות מבוטח שחלה במחלה פיצוי חד פעמי המאפשר לו :
• לשמור על רמת החיים לה הורגל החולה לפני המחלה.
• לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר ולהגדיל את סיכויי ההחלמה
• להקל על סבלו של החולה ושל משפחתו .

כיסוי ביטוחי המעמיד לרשות המבוטח, פיצוי חד פעמי בגובה סכום הביטוח שנרכש, ולעיתים משולב גם תקציב חודשי בגובה מוסכם מראש בעת קניית הפוליסה. מיד לאחר שאובחן כי חלה באחת או יותר מהמחלות הקשות המפורטות בתנאי הפוליסה.

ביטוח מחלות קשות שונה מאוד בין חברות הביטוח הן בכיסוי לסוגי המחלות והן בכיסוי למחלה מקבוצה שניה או שלישית ולכן בטרם רכישת כיסוי מסוג זה נצרך להיוועץ עם סוכן הביטוח בצורה מעמיקה ובפרט בבדיקה של פוליסה ישנה  נצרך לבצע התאמות לסוגי מחלות השכיכות בימינו ניתן לראות פוליסות עם כיסוי ל 17 מחלות לעומת חברות המעניקות כיסוי ל35 מחלות קשות

אנו מאחלים לך (ולעצמנו) בריאות ורפואה שלמה עד 120 שנה. אבל לצערנו, מחלות עלולות להפתיע אותנו ללא כל אזהרה מוקדמת. לכן, חשוב שתדאג ותבטיח את עתידך ועתיד משפחתך, על כל צרה שלא תבוא.

בעלות של כמה עשרות שקלים בחודש תוכל לרכוש כיסוי הולם של כמה מאות אלפי שקלים, ובכך להבטיח את עתידה הכלכלי של משפחתך במקרה של מחלה כלשהי.

בעת גילוי מחלה קשה נגרמות הוצאות שאינן מכוסות במסגרות האחרות הן הפרטיות והן הציבוריות. (כגון: הסעות, עזרה בבית, אובדן ימי עבודה, אביזרים מיוחדים, תמיכה פסיכולוגית ועוד).

מהם הפתרונות בביטוח זה?

פוליסת מחלות קשות נותנת בידי המבוטח פיצוי כספי שאת גובהו ניתן לקבוע בעת הכניסה לביטוח.

הפיצוי יכול לשמש לצורך הוצאות רפואיות או מניעת ירידה ברמת ואיכות החיים או לכל שימוש אחר.

כיצד נקבעת הפרמיה (עלות הביטוח)?

הפרמיה נקבעת בהתאם לנתונים הבאים:

מה חשוב לדעת?

■   גיל כניסה מרבי – משתנה בן חברות הביטוח
■   גיל סיום הכיסוי – משתנה בן חברות הביטוח
■   תעריפים – משתנים בכל שנה או 5 שנים.
■   סכום ביטוח מקסימאלי- 600,000 ₪ לבוגר.

מסלולים

מציע פיצוי בעת גילוי 35 מחלות
מציע פיצוי בעת גילוי 17 מחלות
מציע פיצוי בעת גילוי 4 מחלות
מציע פיצוי בעת גילוי מחלת הסרטן במבוטח
מסלול מיוחד לילדים: (הנמכר בחלק מחברות הביטוח ) מציע פיצוי בעת גילוי 14 מחלות האופייניות לילדים

עיקרי התוכנית

■   סכום הביטוח ישולם בעת גילוי מחלה קשה או קרות האירוע – כמפורט בתנאי
הפוליסה, בהתאם למסלול שנבחר ולפי הנחיות המפקח על הביטוח.

■   סכום הביטוח ישולם במלואו ללא צורך בהוכחת הוצאות .  ​(למעט במקרה של השתתפות
בתשלום הוצאות רפואיות במקרה מוות).

■   אם נוצלו הזכויות בגין מחלה ניתן להמשיך את הכיסוי גובה הפיצוי משתנה בן חברות הביטוח אך תמיד מקרה ביטוח שני מאותה קבוצה לא יכוסה

■   למוטבי מבוטח שנפטר יינתן החזר הוצאות רפואיות לפי תנאי הפוליסה ומשתנה בן חברות הביטוח .

■   תקופת אכשרה – 90 יום.  (תקופת אכשרה בגין מקרה ביטוח שני משתנה בן חברות הביטוח

האם הפרמיה משתנה במהלך תקופת הביטוח ?

כן. הפרמיה משתנה כל שנה בהתאם לגיל המבוטח. כיום ישנם כבר פוליסות עם השתנות פרמיה אחת לחמש שנים אך עדין לא נמכרת פוליסה במחיר קבוע

 

ביטוח מחלות – מענקית סרטן

מחלת הסרטן הינה אירוע המשנה את חיי האדם והמשפחה ודורש אמצעים כלכליים ונפשיים להתמודדות עם האירועים, לצד הצורך בליווי ובטיפול הרפואי המקצועי.

מענקית סרטן הינה פוליסת ביטוח מחלות המעניקה לך במקרה של גילוי מחלת הסרטן, פיצוי כספי חד פעמי בסכום שרכשת בעת הצטרפותך לפוליסה. סכום זה נועד לסייע לך בהתמודדות עם מצבך הבריאותי החדש ועם ההוצאות הגבוהות הכרוכות בטיפול במחלה ולהגדיל את הסיכוי להחלמה.

למי מיועדת הפוליסה?

פוליסה זו מיועדת למעוניינים בפיצוי כספי קבוע מראש בעת גילוי של מחלת הסרטן, ללא תלות בעלות הטיפול הרפואי או בסכום ביטוח בסיסי.

עיקרי הפוליסה

פוליסת ביטוח מחלות ונכויות מענקית סרטן מאפשרת לך לבחור סכום פיצוי כספי חד- פעמי שישולם לך במקרה של גילוי מחלת הסרטן והרחבת התשלום למחלת סרטן גם לסרטן שד מקומי או ביצוע ניתוח לטיפול בסרטן הערמונית. כמו כן, בחלק מהפוליסות מעניקה הפוליסה פיצוי בגין מקרה שני של מחלת הסרטן לאחר 5 שנים.

 

ביטוח תאונות אישיות

למה זה חשוב?

בכל שנה נפגעים מעל 200,000 בני אדם בתאונות, מתוכם 50,000 נפגעים בתאונות דרכים, ועוד עשרות אלפים מאושפזים עקב כוויות, תאונות, נפילות, תאונות בבית וכו'.
ביטוח תאונות אישיות בא להגן מפני נזק הנגרם כתוצאה מתאונה. ההגנה באה לידי ביטוי בצורה של פיצוי כספי למקרים שונים של פגיעה כתוצאה מתאונה. צוות המומחים של שוהם סוכנות לביטוח ישמחו לסייע לכם לבנות את המעטפת הביטוחית המתאימה ביותר לצורכיכם ולכיסכם.

ביטוח תאונות אישיות = פיצוי (פיצוי פירושו סכום כסף מסוים המוסכם מראש אותו יקבל המבוטח בעת מקרה ביטוח ללא קשר לנזק עקיף בשונה משיפוי המהווה  החזר הוצאות למבוטח ע"י המבטח ) בגין נכות, מוות, שברים, כויות, מצב סיעוד, ימי אשפוז , פינוי באמבולנס , ועוד…. כתוצאה מכול אירוע בלתי צפוי

ביטוח תאונות אישיות – כל מה שמגיע לכם

ביטוח תאונות אישיות כולל שלושה מרכיבים מרכזיים:

עיקרי התכנית

הביטוח תקף בארץ ובעולם למעט מדינות אויב

 

 

ביטוח סיעוד

למה זה חשוב?

ההחלטה לרכוש ביטוח סיעודי נחשבת ללא ספק לצעד חכם ורציונאלי. המציאות הנוכחית בישראל מראה שהרבה מאוד אנשים נזקקים לטיפול סיעודי בשל ירידה ביכולת התפקוד. לצערנו הסטטיסטיקה כיום כי כל אדם שלישי מעל גיל 65 יגיע למצב סיעוד.

מצב סיעודי יכול להיות תוצאה של תהליך ארוך בגילאים מבוגרים אך זה גם יכול להיות מצב נתון כתוצאה מתאונה או ממחלה קשה, גם בגילאים צעירים.

טיפול סיעודי דורש הוצאות רבות, בין אם הטיפול בבית ובין אם במוסד ייעודי, כאשר האחריות העיקרית למימון ההוצאות הגבוהות חלה על החולה הסיעודי ובני משפחתו, בעוד מוסדות המדינה מעניקים סיוע חלקי בלבד. ביטוח סיעודי יסייע לחולה ולמשפחתו לשמור על רמת החיים אליה הם רגילים.

אף אחד מאתנו לא רואה את עצמו נקלע למצב סיעודי, אך התקדמות מדע הרפואה והעלייה בתוחלת החיים מעלים את הסיכון לכך. במצב כזה, ביטוח סיעודי משמש כרשת ביטחון כלכלי.

ביטוח סיעוד הוא ביטוח שמטרתו מתן מענה לצרכים המתעוררים כאשר אדם נזקק לשירותי סיעוד, כלומר הופך לתלוי במידה רבה בעזרת הזולת לביצוע רוב פעולות היומיום.

מצב סיעודי הוא מצב שבו אדם אינו יכול לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי (של לפחות 50%) מפעולות יומיומיות בסיסיות או שהוא מוגדר כתשוש נפש (שמקורה באלצהיימר, למשל). קיומו של המצב הסיעודי נקבע בין השאר ע"י מבחן הערכה תפקודית (ADL (Activities of Daily Living,  ובתרגום חופשי: "תפקוד בפעילויות יומיומיות". מבחן זה בודק בפועל את יכולתו של האדם לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות, והוא אחד המושגים הבסיסיים בהגדרת מצב סיעודי.

בישראל ניתן ביטוח סיעוד בשלושה רבדים:

בדרך כלל נוצר הצורך בשירותי סיעוד בגיל זקנה, אך הצורך עלול להתעורר גם בגיל מוקדם יותר, בין אם עקב תאונה (תאונת דרכים, תאונת עבודה וכדומה), מחלה או מצב רפואי.

הפעולות הנבדקות במבחן ADL

במבחן ADL נבדקת יכולת הנבדק לבצע 6 פעולות יומיומיות בסיסיות: קימה ושכיבה, הלבשה, רחצה, אכילה ושתיה, שליטה על הסוגרים וניידות.
כאשר במצב של אי יכולת ביצוע 3 מתוך 6 הפעולות או 2 כאשר אחת מהפעולות הם אי שליטה על הסוגרים יקבל המבוטח את תגמולי הביטוח המלאים .

מהי תשישות נפש?

"תשישות נפש" מוגדרת כפגיעה בפעילות הקוגניטיבית וירידה ביכולת האינטלקטואלית הכוללת ליקוי בתובנה ובשיפוט, ירידה בזיכרון לטווח ארוך ו/או קצר וחוסר התמצאות במקום ובזמן הדורשים השגחה במרבית שעות היממה על פי קביעת רופא מומחה בתחום וסיבתה היא במצב בריאותי כגון: אלצהיימר או צורות דמנטיות שונות. בדיקה של המצב הקוגניטיבי בוחנת את נוכחותם של הפרמטרים המצביעים על קיומה של תשישות נפש.

לתשומת ליבך! הביטוח הלאומי ומשרד הבריאות מבצעים, כל אחד בדרכו, מבחני הערכה תפקודית בעלי קריטריונים שונים. יחד עם זאת ייתכנו הבדלים בין המבחנים השונים לגבי יכולות התפקוד והנקודות המזכות.

דילוג לתוכן