חיסכון פיננסי

למקסם את הנכסים שבידיכם כדי שיתחילו לייצר עבורכם רווח

מקסום פוטנציאל הנכסים, הקרנות וההשקעות שבידינו. בחירה בין תכניות החיסכון אשר מנוהלות בחברות הביטוח או בבתי השקעות או בבנק? 
מהי תכנית משולבת השקעה באגרות חוב ומניות, תיק השקעות אופטימלי, מופחת סיכון וחסכוני בעמלות.

על ההתמחות 

השקעות ומכשירי חסכון נועדו לסייע לכם למקסם את הנכסים שבידיכם ולתת להם להתחיל לייצר עבורכם רווח. לעיתים קרובות, איננו מודעים לפוטנציאל שיש לנכסים, הקרנות וההשקעות שבידינו, ואנו למעשה "מאבדים" רווח פוטנציאלי של מאות ואלפי שקלים כל חודש. מנגד, השקעה נכונה מייצרת רווח, שבתורו מייצר עוד ועוד רווח עבורכם.

ישנן אפשרויות חיסכון רבות. התכניות הנגישות ביותר, הן התכניות המוצעות על ידי הבנק ובהן מוותר החוסך על נזילות הכספים לתקופה עתידית ידועה מראש ובתמורה זכאי לריבית עבור קרן ההפקדה שלו, אך חשוב להבין שמדובר בריבית מאוד נמוכה. לחלופין, הבנק יכול גם להציע תוכנית חיסכון בניירות ערך שם יש לשים לב לסוגיית העמלות ועמלות המינימום הנגבות ע"י הבנק, לעיתים על חשבון כדאיות החיסכון.

האפשרות הטובה ביותר לרוב החוסכים קיימת היום בתכניות החיסכון אשר מנוהלות בחברות הביטוח או בבתי השקעות, שמשלבות בתוכן מכלול יתרונות אשר מאפשר לחוסך להעצים את פוטנציאל החיסכון שלו.

כיום, כלל האוכלוסייה משקיעה את חיסכון הפנסיה בשוק ההון, בתכנית משולבת השקעה באגרות חוב ומניות. 

כשאנו פוגשים לקוח אנו בוחנים את הסטטוס שהוא נמצא בחיים. כך לדוגמא, לאדם מבוגר הנמצא לפני פרישה נמליץ לבצע את החסכון במקומות ללא סיכון, אמנם על חשבון תשואה נמוכה יותר, אך מכיוון שהכסף אמור לבוא לידי מימוש בתקופה הקרובה נצטרך לבצע הגנות מכסימליות. לעומת זאת, לאדם צעיר, הצפי למימוש הכסף הוא בעוד שנים רבות ולכן בדרך כלל, ובהתאם למצב השוק באותה תקופה, נמליץ להשקיע במקומות יותר מנייתיים על אף הסיכון המוצע מפני הרווח העתידי הנכון לו. 

מה כולל התהליך?

  • נתאים לכם אפיקי השקעה עפ"י אופי הנכסים שלכם ובחינת ההון הזמין.
  • נספק ייעוץ בלתי תלוי להתאמת אפיקי השקעה על פי צרכי הלקוח  (שוק ההון, נדל"ן ועוד).
  • נסייע בבניית תיק השקעות אופטימלי, מופחת סיכון וחסכוני בעמלות.
  • נדע לייצר מינוף על הכסף.
  • כיוון שהתהליך הוא 360, נוכל לשלב בין השקעות בשוק ההון להשקעות נדל"ן, ע"י מינוף הכסף בשוק ההון וללא הון עצמי נוסף. 

איך זה עובד? 

בפגישת מיפוי נבין מהן תוכניות החסכון שיש לכם, מה מצבם, ואילו נכסים אחרים יש לכם, ונתאים לכם אפיקי השקעה עפ"י אופי הנכסים שלכם ובחינת ההון הזמין. טרם הפגישה נבקש מכם להעביר לנו נתונים שונים על מנת שנוכל לנתח את הנתונים.

היכן זה מתקיים?

הפגישות מתקיימות בזום או באופן פרונטלי.  

שאלות ותשובות 

מהן נקודות החוזקה של חסכון בשוק ההון לעומת המערכת הבנקאית?

כדי לעזור בהתלבטות בין חיסכון בתכנית חיסכון בחברת ביטוח לחיסכון בבנק ערכנו למענכם מספר יתרונות בולטים:

  • מסלולי השקעה – ישנו מגוון גדול של מסלולי השקעה אשר מתאים לכל משקיע ולכל תקופת זמן. יש מסלולים עם רכיב מניות גבוה, בינוני ואפילו אפסי ממש כמו בקופות הגמל.
  • נזילות – בשונה מתכנית החיסכון בבנק, רוב תכוניות החיסכון בחברות הביטוח נזילות ברמה היומית ואין צורך לסגור את התוכנית למספר שנים כדי לקבל אחוז ריבית יותר גבוהה.
  • מיסוי – בתכניות החיסכון בחברות הביטוח שני יתרונות מיסוי אשר שילובן מהווה יתרון אדיר: מעבר בין מסלולי השקעה אינו נחשב אירוע מס ובנוסף, יש בתכניות אלה דחיית מס לעת המשיכה – פעולה המאפשרת קיום סוג של מגן מס מאינפלציה בשל כך שהמיסוי הוא על הרווח הראלי המצטבר מיום תחילת התכנית ועד ליום המשיכה לעו״ש.
  • עלויות – אמנם יש בתכניות החיסכון בחברות הביטוח דמי ניהול אשר נגבים, אך מעבר לכך אין עמלות נוספות הקיימות בבנק בדרך כלל – עמלת מינימום, מקסימום, קניה, מכירה, שמירה, אי ביצוע וכו׳.

 

שילוב ארבעת היתרונות הקיימים בתכניות החיסכון בחברת ביטוח בעצם מאפשר לחוסך להגיע לסכום חיסכון גבוה יותר מאשר בתכניות החיסכון הנהוגות בבנק תחת אותם תנאים – אותו סכום חיסכון חודשי למשך אותו מספר שנים.

כמובן שהתכניות שונות אחת מרעותה ועל מנת להתאים את תוכנית החיסכון הטובה ביותר ללקוח רצוי להיעזר בליווי מקצועי. שוהם סוכנות לביטוח בשיתוף חברות הביטוח המובילות היום, ישמחו ללוות אתכם בבניית תוכנית חיסכון מתאימה לכל מטרה ובמיוחד לצורכיכם האישיים.

דילוג לתוכן